نژاد چاو چاو

چاو چاو سگ های دوست داشتنی و وفاداری هستند که می توانند حیوانات خانگی ایده آلی در خانه مناسب باشند.

نژاد های مرتبط

آشنایی با نژاد چاو چاو

چاو چاوها بیشتر به خاطر خز یال مانندشان شناخته می شوند و یکی از تنها نژادهایی هستند که زبان آبی مایل به سیاه دارند. آن ها خز زیادی دارند که باعث می شود خیلی بزرگتر از آنچه هستند به نظر برسند.

چاو چاو در ابتدا برای نگهبانی، گله داری و شکار استفاده می شد. آن ها برای اولین بار در قرن هجدهم به بریتانیا آمدند، جایی که آن ها یک جاذبه در باغ وحش شناسی لندن بودند.

چاو چاوها برای قوی و وفادار بودن پرورش داده می شوند و اغلب به عنوان سگ مستقل توصیف می شوند. متاسفانه مانند بسیاری از سگ ‌های اصیل، چاو چاوها نیز به دلیل ظاهری که دارند، مستعد ابتلا به برخی بیماری‌ ها هستند.

نکات مراقبتی

چاو چاوها در اصل برای سگ های نگهبان پرورش داده شدند و با توجه به تاریخچه نژاد طولانی آن ها، نیاز به محافظت در طبیعت آن ها خواهد بود. سگ‌ های وفادار باورنکردنی، اگرچه ظاهرا گوشه ‌گیر هستند، اما می‌ خواهند از خانواده خود محافظت کنند.

چاو چاو ممکن است گاهی اوقات از غریبه ها مطمئن نباشد، بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شوید که چاو چاو شما از سنین جوانی به خوبی اجتماعی شده است تا مطمئن شوید که از ملاقات با افراد و سگ های جدید خوشحال می شوند.

هر سگی احتمالا پارس می کند یا سر و صدا می کند و این سگ نیز از این قاعده مستثنی نیست. میزان صدای آن ها به آموزش و شخصیت فردی آن ها بستگی دارد. گفته می شود، چاو چاوها به پارس های بزرگ معروف نیستند. از آنجایی که آن ها غریزه تماشایی طبیعی دارند، ممکن است پارس کنند تا شما را از آمدن و رفتن در خانه مطلع کنند، اما بسیاری از صاحبان می گویند که در غیر این صورت سگ های نسبتا آرامی هستند.

آموزش و اجتماعی شدن

چاو چاوها نگهبانان طبیعی هستند، به این معنی که می توانند از غریبه ها مطمئن نباشند. بسیار مهم است که این سگ خود را از سنین جوانی اجتماعی کنید تا مطمئن شوید که شاد و با اعتماد به نفس هستند.

بسیاری از دارندگان این نژاد می گویند که یک رگه مستقل دارند. آن ها از سنین جوانی به آموزش مداوم مثبت و مبتنی بر پاداش نیاز دارند. آن ها به طور ایده آل برای صاحبان با تجربه با دانش خوب از نژاد مناسب هستند. اگر برای اولین بار مالک هستید، یا به کمک کمی در آموزش نیاز دارید، کلاس‌ هایی با یک مربی معتبر می‌ تواند به شما کمک کند.

از آنجایی که چاو چاوها سگ های وفاداری هستند، می توانند به صاحب خود بسیار وابسته شوند و تنها بودن را تحمل نکنند. اگر به فکر گرفتن این نژاد سگ هستید، بهتر است یک نفر را در تمام طول روز در اطراف خود داشته باشید تا با او همراهی کند.

رابطه چاو چاو با سایر حیوانات خانگی

برای چاو چاو واقعا مهم است که از سنین جوانی با سگ های دیگر معاشرت کنند تا با افزایش سن راحت با سگ های دیگر ملاقات کنند.

تاریخچه نژاد این سگ شامل شکار نیز می شود، بنابراین شکار زیاد می تواند به طور کاملا طبیعی برای آن ها به وجود بیاید. اگر می خواهید آن ها را با سایر حیوانات خانگی کوچکتر نگهداری کنید، باید این را در نظر داشته باشید.

وعده های غذایی

رژیم غذایی سگ شما بسته به سن و شرایط سلامتی که ممکن است داشته باشند متفاوت است. برای لاغر و سالم نگه داشتن آن ها باید یک غذای کامل و متعادل برای سگ به آن ها بدهید.

دامپزشک شما می تواند به شما بگوید که سگ شما چقدر باید بخورد. شما باید به یک چاو چاو سالم غذای سگ با کیفیت خوب، در دسترس تجاری و کامل بدهید و معمولا توصیه می شود مقدار مصرف روزانه آن ها را به دو وعده تقسیم کنید. اگر گاه به گاه به سگ خود غذا می دهید یا از خوراکی هایی برای آموزش استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که این را در نظر بگیرید و کمک هزینه روزانه او را کاهش دهید. خوراکی ها نباید بیش از 10 درصد کالری آن ها را تشکیل دهند یا می توانند رژیم غذایی خود را نامتعادل کنند.

شما باید سعی کنید هر روز در ساعت معینی به سگ خود غذا بدهید تا او را به یک روال عادی تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که بعد از غذا خوردن و قبل از ورزش فاصله بگذارید.

غذای سگ

حقایق جالب

آن ها یکی از تنها نژادهایی هستند که به جای زبان صورتی، زبان آبی و مشکی دارند. آن ها یک کت سنگین بزرگ دارند که برای شنا چندان عالی نیست. بهتر است چاو چاو را از آب دور نگه دارید.

این سگ ها به خاطر یال خزشان مانند شیر معروف هستند، اما به یاد داشته باشید که یال نیاز به مسواک زدن زیادی دارد.

مانند همه سگ ها، آن ها نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارند، همراه با صاحبانی که برای شخصیت مستقل خود آماده هستند. همیشه قبل از خرید چاو چاو تحقیقات زیادی انجام دهید تا مطمئن شوید که برای گرفتن یکی از این کیسه های کرکی کاملا آماده هستید.