نژاد پاگ

پاگ یک سگ همراه محبوب است. این نژاد نگرش شادی دارد، دوست دارد بازی کند و حتی گاهی اوقات کمدی است و آموزش دادن آن ها آسان می باشد.

نژاد های مرتبط

آشنایی با نژاد پاگ

پاگ، نژادی از سگ اسباب بازی است که احتمالا از چین سرچشمه گرفته و در اواخر قرن هفدهم توسط بازرگانان هلندی به انگلستان آورده شده. پاگ پوزه کوتاه و دمی محکم دارد. او یک سگ عضلانی مربعی شکل با سر بزرگ، چشمان تیره برجسته و گوش های افتاده کوچک است. کت آن کوتاه و براق است. سگ پاگ که معمولا وفادار و هوشیار است، یک سگ همراه ارزشمند است.

هر سگی یک فرد است و ویژگی های شخصیتی خود را دارد. با این اوصاف، هر نژاد دارای ویژگی های شخصیتی خاصی است که اگرچه در هر سگی یافت نمی شود، اما رفتارهای عمومی است که می توان انتظار داشت. هنگامی که صحبت از رفتارهای دوست داشتنی و حتی خلق و خوی به میان می آید، پاگ در لیست بالایی قرار می گیرد.

اگرچه پاگ ها سگ هایی مهربان با شخصیت های بزرگ هستند، اما از آنجایی که نژادی با صورت صاف هستند، می توانند مشکلات سلامتی زیادی داشته باشند. به همین دلیل، اگر شما یک پاگ دارید، باید هنگام ورزش، به ویژه در دماهای گرم، مراقب آن باشید و از مشکلات سلامتی که باید مراقبت کنید، آگاه باشید. پاگ ها به دلیل شخصیت بزرگ و طبیعت دلقک، می توانند سگ های بسیار سرگرم کننده ای باشند. آن ها عموما در محیط های خانوادگی خوب عمل می کنند زیرا دوست دارند با همه وقت بگذرانند.

آموزش

وقتی صحبت از آموزش پاگ ها به میان می آید، اگرچه آن ها نژاد باهوشی هستند، اما می توانند اراده بسیار قوی نیز داشته باشند. آموزش باید مستمر و محکم اما منصفانه باشد. شما می توانید تمرینات مثبت و مبتنی بر پاداش را از روز اول شروع کنید. شما باید مطمئن شوید که همه افراد خانواده آموزش های مشابهی را دنبال می کنند تا سگ شما گیج نشود. با اینکه این سگ سرسخت است اما آموزش دادن به آن آسان می باشد.

ورزش و سلامتی

پاگ ها می توانند مستعد افزایش وزن باشند که می تواند مشکلات تنفسی را بدتر کند، بنابراین مهم است که آن ها را فعال نگه دارید و از افزایش وزن آن ها جلوگیری کنید. پاگ شما روزانه به یک ساعت ورزش نیاز دارد. ورزش باید شامل پیاده روی های کوتاه تر، با زمان بازی اضافی و فعالیت های تحریک کننده مغز باشد. چند پیاده‌ روی کوتاه در طول روز می ‌تواند به جلوگیری از خستگی یا گرمازدگی بیش از حد آن ‌ها کمک کند، که راهی عالی برای فعال نگه داشتن آن‌ ها در طول روز است. به یاد داشته باشید که هنگام راه رفتن یا بازی، پاگ شما زیاده روی نکند، زیرا ممکن است به راحتی نفس خود را از دست بدهد و با صورت صافی که دارد باعث مشکلات تنفسی می شود.

نیاز های ورزشی پاگ متوسط ​​است و می توان آن را در یک حیاط کوچک برآورده کرد. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد باید مراقب باشید، زیرا ساختار براکی سفالیک (سرکوتاه) سگ باعث مشکلاتی در گلو و مجاری تنفسی می شود که میزان هوای رسیدن به ریه های پاگ را محدود می کند. این عامل باعث می شود که نفس نفس زدن سگ کمتر موثر باشد و خنک شدن را دشوار کند. بنابراین، این نژاد انتخاب خوبی برای آب و هوای گرم و مرطوب نیست، مگر اینکه سگ بیشتر در داخل خانه بماند. پاگ ها از بازی کردن لذت می برند و توپ ها را تعقیب می کنند اما ممکن است آن ها را پس ندهند. اکثر آن ها شناگران ضعیفی هستند که به جلیقه نجات نیاز دارند.

نکات آراستن

اگر پاگ خود را حمام می کنید، باید مطمئن شوید که فورا او را خشک کرده اید تا سردش نشود. به چین‌ های پوست او توجه زیادی داشته باشید، زیرا در صورت مرطوب ماندن، محل مناسبی برای رشد عفونت‌ های باکتریایی و قارچی هستند. می‌ توانید از سنین پایین به پاگ خود بیاموزید که عاشق مسواک زدن و کوتاه کردن ناخن باشد تا بتوانید دندان های سفید و مرواریدی و پنجه ‌های آن را در شرایط عالی نگه دارید.

غذا

رژیم غذایی پاگ شما بسته به سن و شرایط سلامتی که ممکن است داشته باشند متفاوت است. برای لاغر و سالم نگه داشتن آن ها باید به آن ها غذای کامل  سگ بدهید. دامپزشک یا پرستار دامپزشک شما می تواند به شما بگوید که سگ شما چقدر باید بخورد. بهتر است مقدار مصرف روزانه آن ها را به دو وعده صبح و عصر تقسیم کنید. خوراکی ها نباید بیش از 10 درصد از کالری دریافتی روزانه آن ها را تشکیل دهند.

به خاطر داشته باشید که پاگ‌ ها همیشه فعال‌ ترین سگ ‌ها نیستند و به راحتی می‌ توانند دچار اضافه وزن شوند، به خصوص اگر غذای زیادی دریافت کنند. این مورد واقعا می تواند بر تنفس آن ها تأثیر بگذارد، بنابراین اجتناب از آن بسیار مهم است. مراقب وزن آن ها باشید زیرا آن ها اغلب هر چیزی را که سر راهشان باشد می خورند.