نژاد گلدن رتریور

گلدن رتریورها سگ هایی باهوش و دوست داشتنی هستند که به آموزش و هدایت واکنش نشان می دهند. آن ها می توانند زمان بسیار طولانی را صرف تعقیب توپ کنند.

نژاد های مرتبط

آشنایی با نژاد گلدن رتریور

سال هاست که سگ گلدن رتریور جزو نژاد های برتر می باشد. سگ گلدن رتریور به‌ خاطر شخصیت ‌های دوستانه و مردم‌ دوستشان شناخته می‌ شوند. آن ها به ‌خاطر ظاهر بی ‌نقصی که دارند معروف هستند. مانند هر نژاد دیگری، این سگ نیز نیاز به تحریک ذهنی، ورزش، تغذیه و تمرین کافی دارد. گلدن رتریور ها جثه متوسط تا بزرگ، محکم و عضلانی دارند. آن ها سر های پهن، گوش‌ های کوتاه و چشمانی مهربان و باهوش دارند. تنها چیزی که این سگ را متمایز می کند، کت طلایی براق آن است.
همانطور که از نام آن پیداست، گلدن رتریور ها همیشه یک کت طلایی دارند، اگرچه رنگ آن می تواند از طلایی کرم رنگ روشن تا طلایی مایل به قرمز تیره باشد. برخی از طلایی ها خزشان کمی موج دار است در حالی که برخی دیگر دارای کت های کاملا صاف هستند. کت های زیبای آن ها نیاز به برس کشیدن دارد و در برخی از مناطق آب و هوایی ممکن است تریم تابستانی مناسب باشد. این سگ های طلایی باهوش، فهمیده و مشتاق رضایت خانواده خود هستند. گلدن رتریور یک نژاد به طور کلی سالم با طول عمر متوسط 10 تا 15 سال است.
گلدن رتریور ها ممکن است بزرگ ترین نژاد نباشند، اما سطح انرژی آن ها به این معنی است که برای حرکت در اطراف به فضا نیاز دارند. گوشت را می توان غذای مورد علاقه این سگ دانست اما باید توجه داشت که نباید در خوردن گوشت زیاده رویی کند زیرا سبب اضافه وزن می شود.

مشخصات شخصیتی

گلدن رتریور را می توان سگ خانواده دانست. این سگ ‌ها دوستانه و صمیمی هستند و با هر کسی که ملاقات می ‌کنند دوست می ‌شوند. می توان گفت شخصیت حبابی آن ها با دلقک ها هم مرز است. گلدن رتریور می ‌تواند یک حیوان خانگی عالی برای خانواده باشد. سگ طلایی شما ممکن است پارس کند تا شما را در مورد یک مزاحم آگاه کند، اما لحظه ای که آن مزاحم وارد خانه می شود، احتمال زیادی وجود دارد که بهترین دوست جدید سگ شما شود. در حالی که سگ های طلایی به تهاجمی بودن معروف نیستند، هر سگی می تواند رفتار پرخاشگرانه ای داشته باشد اگر به درستی اجتماعی نشود یا با او بد رفتاری شود.

سبک زندگی

همه می دانند که سگ‌ ها در روتین رشد می‌ کنند و این مطمئنا برای گلدن رتریور صادق است. طلایی ها می توانند به سرعت با سبک زندگی شما سازگار شوند و همیشه در کنار شما باشند. مانند بیشتر سگ ها، رتریور ها بسیار اجتماعی هستند. صاحبان گلدن رتریور اغلب متوجه می شوند که سگ هایشان بدون توجه به کاری که انجام می دهند آن ها را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کنند.  گلدن رتریور ها با کودکان بسیار مهربان هستند و اغلب می توانند با سایر حیوانات خانگی از جمله گربه ها کنار بیایند. فقط مطمئن شوید که گلدن خود را به آرامی به سایر اعضای خانواده معرفی می کنید و بر تعاملات اولیه نظارت می کنید تا از ایمنی همه افراد درگیر اطمینان حاصل کنید.

تمرین و ورزش

گلدن ها به خاطر شخصیت های مردم پسندشان معروف هستند، اما صاحبان سگ هایی که در این نژاد بی تجربه هستند، اغلب میزان ورزش و آموزش مورد نیاز نژاد را دست کم می گیرند. از آنجایی که آن ها یک نژاد اجتماعی هستند، به توجه زیادی نیاز دارند و در کنار سگ های دیگر رشد می کنند. گلدن رتریور سگی فعال و باهوش است که به مقدار قابل توجهی ورزش روزانه و تحریک ذهنی نیاز دارد. شما باید حداقل یک ساعت در روز با او پیاده روی یا بازی کنید. از آنجایی که گلدن رتریور ها بسیار باهوش هستند و تمایل به خوردن غذا دارند، معمولا به تمرینات بسیار خوب پاسخ می‌دهند و دستورات جدید را به سرعت دریافت می ‌کنند. 

سایر ویژگی ها

گلدن رتریور ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. از ویژگی های بارز این سگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهربان 
  • با بچه ها و سایر حیوانات خانگی رفتار خوبی دارند.
  • بزرگ، قوی و ورزشکار هستند.
  • هوش و آموزش پذیری بالاتر از حد متوسط زمانی که از روش های آموزشی تقویتی مثبت استفاده کنید.
  • عاشق بازی کردن، به خصوص واکشی 
  • مردم گرا 
  • هنگام هیجان یا مواجهه با افراد ناآشنا، تمایل به پارس کردن یا زوزه کشیدن دارد.
  • با وفا
  • همبازی شاد و یک شانه قابل اعتماد برای تکیه کردن.

آیا گلدن سگ شکاری است؟

گلدن رتریور برای اولین بار در اوایل دهه 1800 در اسکاتلند به عنوان سگ شکار پرورش یافت. اگرچه هنوز از آن ها برای شکار استفاده می شود، اما گلدن در بسیاری از فعالیت های دیگر، از جمله مشاغل جستجو و نجات و کار راهنما، برتری دارد. آن ها به ورزش کافی نیاز دارند؛ به ویژه شنا یک خروجی عالی برای انرژی بی پایان آن ها است و بیشتر طلایی ها آن را دوست دارند.