نژاد پامرانین

پامرانین گونه ای از سگ هایی با جثه کوچک و خزدار است. هوش و ذکاوت از ویژگی های این نژاد از سگ ها می باشد.

سگ پامرانین

نژاد های مرتبط

آشنایی با نژاد پامرانین 

پامرانین ها از نوادگان مینیاتوری نژاد های سگ سورتمه اسپیتز آکیتا، آلاسکا مالاموت، چاو چاو و ساموید هستند. در اصل، آن ها جثه بسیار بزرگتری داشته اند و برای گله استفاده می شدند. هنگامی که پامرانین ها نزد ملکه ویکتوریا محبوبیت یافتند، نژاد پامرانین برای کاهش اندازه خود به آنچه اکنون می شناسیم پرورش داده شدند.

خز این نژاد از سگ ها می تواند سیاه، سفید، بریندل، شکلاتی، نارنجی یا قرمز باشد. از مشخصات این سگ ها می توان به سایبان ضخیم دور گردن، بدن مربعی شکل و چهره ای روباه مانند آن ها اشاره کرد.

نحوه تغذیه

این توله سگ ها باید روزانه چند وعده غذایی داشته باشند زیرا متابولیسم بدنشان بالا است و ذخایر کمی از چربی دارند. پامرانیان بالغ و مسن برای دور ماندن از خطر هیپوگلیسمی باید روزانه 2 الی 3 وعده غذا بخورند. همچنین برای این سگ ها باید رژیم غذایی مناسبی در نظر گرفت تا آنتی اکسیدان هایی که از پیری جلوگیری می کنند، تامین شوند.
چقدر باید به پامرانین غذا بدهیم؟
سن، فعالیت های روزانه و بیماری ها را می توان از عواملی دانست که در میزان کالری مورد نیاز این سگ نقش دارند. هرچه این سگ بیشتر فعالیت کند به کالری بیشتری نیاز دارد. خوراکی ‌ها، جویدن‌ ها و تاپر ها نیز باید در تعداد کالری‌ هایی که پامرانیان شما در یک روز دریافت می‌ کند در نظر گرفته شود تا از بیماری‌ هایی مانند چاقی جلوگیری شود.
برای اینکه بفهمید چه مقدار غذا باید به پامرانیان خود بدهید، با دامپزشک خود مشورت کنید یا به توصیه های تغذیه روی کیسه غذای سگ توجه کنید.

نکات شخصیتی و جسمی

برخلاف جثه کوچک، پامرانین ها دارای شخصیت های بزرگ می باشند و دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند. همچنین این سگ ها با دیگر حیوانات خانگی رفتار خوبی دارند. این نژاد از سگ ها مناسب برای افراد مسن می باشند و در محیط های کوچک به خوبی زندگی می کنند. این سگ برای نشان دادن علائم خطر پارس می کند.
کت بلند و کرکی آن ها نیاز به نگهداری و نظافت منظم دارد. آن ها همچنین ممکن است دارای مشکلات سلامتی باشند. بیماری های دندانی، مشکلات مجرای اشکی، فروپاشی نای، آب مروارید، و مشکلات مفصل ران و مفصل نمونه هایی از بیماری هایی هستند که این نژاد در معرض آن ها قرار دارد.

نکات رفتاری و آموزشی

پامرانین ها باهوش هستند با شخصیت های بسیار بزرگ. غیر معمول نیست که پامرانین ها به عنوان سگ نگهبان عمل کنند، به این معنی که آن ها کاملا خوش صدا هستند و بیشتر از سگ های معمولی پارس می کنند.
این سگ ها بسیار باهوش هستند و از یادگیری می توانند لذت ببرند.آن ها دوست دارند به جای اینکه در بغل باشند روی زمین راه بروند. این ویژگی پامرانین ها به استقلال آن ها مرتبط می باشد. علیرغم پرانرژی بودن، قاب کوچک آن ها این اطمینان را به آن ها می دهد که می توانند ورزش های زیادی را در خانه انجام دهند.
در حالی که پامرانین ها می توانند همراهان خوبی برای بسیاری از افراد باشند، سعی کنید در مورد آموزش و اجتماعی شدن آن ها بیشتر بیاموزید تا مطمئن شوید که به سگ های سازگار تبدیل می شوند.
اجتماعی شدن بخش مهمی از توسعه پامرانیان خواهد بود. بدون اجتماعی شدن و آموزش مناسب، رفتارهایی مانند پارس کردن بیش از حد، رفتار واکنشی، اضطراب جدایی، بیش فعالی، نیش زدن و نگهبانی از قلمرو می تواند ظاهر شود.
آیا پامرانین سگی مناسب برای خانواده است؟
این سگ ها گزینه ای مناسب برای خانواده می باشند زیرا آن ها بسیار باهوش و با نگرش روشن می باشند. همچنین از طبیعت فعالی برخوردار می باشند. لازم به ذکر است پامرانیان ها کوچک هستند، بنابراین بازی خشن یا انداختن آن ها می تواند باعث آسیب و حتی شکستگی استخوان شود.

نکات آموزشی

پامرانین ها به خوبی به آموزش کلیکر و ستایش پاسخ می دهند. آن ها همچنین از فعالیت های تحریک کننده ذهنی مانند تمرینات و بازی های آموزشی لذت می برند. از آنجایی که پامرانین ها به نظافت زیادی نیاز دارند، در مورد حساسیت زدایی از لمس بیاموزید، بنابراین هنگام قرار ملاقات های نظافتی، رفتار خوبی دارند و آرام هستند.
پیاده روی، رفتن و آوردن، چابکی، آموزش اطاعت، میله های معاشقه، اسباب بازی های پازل فعالیت های سرگرم کننده برای این سگ ها می باشد.

راهنمای نظافت

پامرانین ها برای حفظ سلامت کت و پوست خود نیاز به روال نظافت مداوم دارند.
مراقبت از پوست: آن ها می تواند به خشکی پوست مبتلا شوند. می توانید با دامپزشک خود در مورد افزودن روغن ماهی به رژیم غذایی این سگ برای کمک به مرطوب کردن پوست صحبت کنید.
مراقبت از کت: این سگ ها خز بسیار ضخیمی دارند و به دلیل اینکه موهایشان متراکم و بلند است، می توانید از یک آرایشگر حرفه ای برای حفظ سلامت کت کمک بگیرید. آرایشگر همچنین می تواند یک اصلاح بهداشتی تهیه کند که موهای اطراف اندام تناسلی و رکتوم را از بین می برد تا مواد زائد بدن گیر نکنند و در کت جمع نشوند. در بین قرارهای نظافت، پامرانیان ها باید حداقل یک یا دو بار در هفته مسواک زده شوند. در فصول ریزش (سالی دو بار) باید روزانه مسواک زد.
مراقبت از چشم: اگر سگ شما دچار ریزش اشک بیش از حد است، مصرف یک گلوله پنبه ای تمیز و محلول شستشوی چشم برای پاک کردن هر گونه آلودگی مفید می باشد.