سگ پامرانین

پامرانین یکی از نژادهای محبوب سگ در سراسر دنیا و البته ایران به شمار می رود. سگ پامرانین بسیار شجاع، بازیگوش، سرزنده و بانمک است. اگر سگ پامرانین به خوبی تربیت شود و مورد محبت و مراقبت قرار بگیرد، می تواند حیوان خانگی مناسبی برای شما باشد. سگ نژاد پامرانین با اینکه جثه ای کوچک و ظریف دارد، می تواند نگهبان خوبی هم برای منزل شما باشد؛ چون اگر متوجه اتفاقات غیرعادی شود، پارس کردن را شروع کرده و شما را مطلع می کند. بهتر است قبل از انتخاب توله پامرانین، پدر و مادر او را از نزدیک ببینید تا با خصوصیات رفتاری او آشنا شوید. ویژگی خجالتی یا تهاجمی بودن در توله، از پدر یا مادر او منتقل می شود و به آسانی قابل تغییر نیست. اگر در آپارتمان زندگی می کنید و فضای وسیعی در اختیار ندارید، نژاد پامرانین می تواند گزینه ایده آلی برای شما به شمار رود. در ادامه این نوشتار، قصد داریم برخی از مهم ترین شرایط نگهداری سگ پامرانین را مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط نگهداری پامرانین: بهداشت پوست، مو، ناخن و دندان

– حمام کردن: اگر از یک شامپوی ملایم مخصوص سگ استفاده کنید، می توانید هر زمان مایلید، او را به حمام ببرید.

شانه کردن موها: سطح بدن سگ نژاد پامرانین، با دو لایه موی ضخیم و پرپشت پوشانده شده است. ریزش مو در این سگ، امری کاملا طبیعی است و دو مرتبه در طول سال، این ریزش مو بسیار شدید می شود. پس اگر نمی خواهید موهای او در قسمت های مختلف منزل شما پخش شود، کافی است دو مرتبه در طول هفته، آنها را شانه کنید. با شانه کردن موهای پامرانین، علاوه بر اینکه دیگر نیازی به جمع کردن مو از لوازم و لباس های خود نخواهید داشت، در سلامت پوست و موی سگ هم تاثیر زیادی دارد.

– مسواک زدن: احتمال ابتلای سگ نژاد پامرانین به بیماری های دهان و دندان زیاد است. اگر بتوانید هر روز دندان های سگ را مسواک بزنید، عالی است. اما اگر وقت این کار را ندارید، بهتر است حداقل 1 مرتبه در طول هفته این کار را انجام دهید.

– کوتاه کردن ناخن ها: لازم است به طور مرتب، ناخن های پامرانین را کوتاه کنید.

بررسی شرایط نگهداری سگ پامرانین

– بررسی کردن منظم دهان، گوش ها و پنجه ها: این بررسی ها به شما کمک می کند در صورت بروز هرگونه عفونت، قرمزی یا التهاب در نواحی مختلف بدن پامرانین، سریعا متوجه شده و با مشورت با دامپزشک، از بروز هرگونه بیماری جلوگیری کنید.

به طور کلی بهتر است سگ نژاد پامرانین را از زمان تولگی به شانه کردن موها، مسواک زدن، حمام کردن و گرفتن ناخن ها عادت دهید. علاوه بر این، اگر با در نظر گرفتن جایزه و تشویقی، این کارها را انجام دهید، تجربه لذتبخشی از مراقبت های بهداشتی برای پامرانین خود ایجاد خواهید کرد.

تغذیه سگ پامرانین

یکی از مهم ترین شرایط سگ نگهداری پامرانین که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد، نحوه تغذیه این نژاد سگ است. بهتر است برای تغذیه سگ نژاد پامرانین، از غذای خشک باکیفیت استفاده کنید. غذایی که پامرانین در طول روز نیاز دارد، باید از 40 درصد گوشت، 30 درصد غلات و 30 درصد سبزیجات تشکیل شده باشد. مقدار غذایی که روزانه باید به سگ نژاد پامرانین بدهید، به فاکتورهای متعددی از قبیل سن، متابولیسم بدن، سایز و مقدار فعالیت سگ بستگی دارد. به طور معمول، روزانه یک چهارم تا نصف فنجان غذای خشک، می تواند نیاز این نژاد را به غذا برطرف کند. البته تاکید می کنم اگر از غذای باکیفیت استفاده کنید، همین مقدار کافی خواهد بود.

بهتر است این مقدار غذا را نصف کرده و طی دو وعده غذایی به پامرانین خود بدهید. در کنار غذای خشک، می توانید مواد غذایی دیگری از قبیل ماهی، سینه مرغ، گوشت قرمز، سیب زمینی، اسفناج، کدوسبز، کلم بروکلی، هویج، پاستا، ماکارونی و برنج قهوه ای یا سفید را هم به پامرانین خود بدهید. سگ نژاد پامرانین معمولا به این مواد غذایی، علاقه زیادی دارد.

بررسی شرایط نگهداری سگ پامرانین

شرایط نگهداری سگ پامرانین: بازی و سرگرمی

به طور کلی می توان گفت میزان انرژی سگ نژاد پامرانین، معمولی است. کافی است چند بار در طول روز با او بازی کرده و او را سرگرم کنید که بتواند انرژی خود را تخلیه کند. سگ نژاد پامرانین علاقه زیادی به پیاده روی طولانی مدت دارد و شما می توانید او را برای گردش و پیاده روی، به بیرون از منزل ببرید. البته بهتر است در پیاده روی کردن، زیاده روی نکنید؛ چون پامرانین جثه کوچکی دارد و ممکن است زود خسته شود. مسئله دیگری که درمورد پیاده روی باید مد نظر قرار دهید، گرماست. سگ نژاد پامرانین چندان رابطه خوبی با آب و هوای گرم ندارد و اگر برای مدت طولانی در معرض هوای گرم قرار بگیرد، ممکن است آسیب ببیند. پس سعی کنید در فصول گرم، ساعات عصر را برای پیاده روی انتخاب کنید که هوا خنک است.

سگ نژاد پامرانین به بازی کردن علاقه زیادی دارد. پس توصیه می شود اسباب بازی های مختلفی را تهیه کرده و در اختیار او قرار دهید تا در مواقعی که تنهاست یا شما با او بازی نمی کنید، خود را سرگرم کند. علاوه بر این، بهتر است هر چند وقت، یک اسباب بازی جدید برای او تهیه کنید تا حوصله اش سر نرود. سگ نژاد پامرانین فوق العاده باهوش و عاشق یاد گرفتن چیزهای جدید است. در نظر گرفتن برنامه های آموزشی کوتاه در طول روز و یاد دادن چیزهای جدید به او، می تواند تاثیر فوق العاده ای در روحیات حیوان خانگی شما داشته باشد. شما می توانید این برنامه های آموزشی را با جایزه همراه کنید تا پامرانین شما لذت بیشتری از آنها ببرد.

اینستاگرام ما

مطالب مرتبط

معرفی نژاد پامرانین

معرفی انواع نژاد پامرانین

نکات تغذیه سگ نژاد پامرانین

بررسی چالش های سگ پامرانین

بررسی نحوه تربیت سگ پامرانین

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *