نکات تغذیه سگ نژاد پامرانین

معرفی سگ نژاد پامرانین

سگ نژاد پامرانین در ایران محبوبیت زیادی دارد. این سگ باهوش و بانمک، باید به طور ویژه مورد مراقبت قرار گیرد تا زندگی سالمی داشته باشد. تغذیه نژاد پامرانین، یکی از مهم ترین مسائلی است که در مورد این سگ مطرح می شود. برای تغذیه نژاد پامرانین، باید بین توله و سگ بالغ، تفاوت قائل شد. توله ها چون در رشد هستند، سوخت و ساز بیشتری داشته و تبعا به غذای بیشتری هم نیاز دارند. گرسنه ماندن طولانی مدت، می تواند منجر به افت قند خون در توله ها شود.

توله پامرانین جنب و جوش زیادی دارد و ممکن است غذا خوردن را فراموش کند. پس باید مراقب باشید که حتما به اندازه کافی غذا بخورد. برخی مواد خوراکی مانند قهوه، شکلات، ذرت، کشمش، انگور، سیر و پیاز نباید در تغذیه نژاد پامرانین قرار بگیرند. در ادامه این مقاله، قصد داریم به بررسی مهم ترین نکات پیرامون تغذیه نژاد پامرانین از بدو تولد تا بزرگسالی بپردازیم.

تعداد وعده های غذایی پامرانین

نکات تغذیه سگ نژاد پامرانین

مسئله مهمی که در نژادهای عروسکی مانند سگ نژاد پامرانین وجود دارد، پایین آمدن قند خون است. این مسئله می تواند به خصوص در سگ هایی که زیاد غذا نمی خورند، مشکلات مختلفی را ایجاد کند. راهکاری که برای جلوگیری از افت قند خون در سگ نژاد پامرانین توصیه می شود، پر نگه داشتن ظرف غذای او با غذای خشک است. با این کار، پامرانین در غذا خوردن، آزادی بیشتری خواهد داشت و دفعات غذا خوردن او بیشتر خواهد شد.

در واقع لازم نیست برای تغذیه نژاد پامرانین، وعده های غذایی مشخص در نظر بگیرید. بهتر است انتخاب وعده غذایی را به عهده خود او بگذارید. البته این راهکار برای سگ هایی توصیه می شود که زیاد غذا نمی خورند یا کم غذا هستند. اگر پامرانین شما اشتهای زیادی دارد، پر نگه داشتن ظرف غذا، می تواند منجر به افزایش وزن او شود. با این توضیحات، بهتر است تعداد وعده های غذایی و مقدار غذای پامرانین را با در نظر گرفتن عادت های غذایی سگ نژاد پامرانین مشخص کنید.

تغذیه مناسب برای سلامت پوست و موی پامرانین

سگ های پامرانین که موهای بلندی دارند، ممکن است به خارش و خشکی پوست یا ریزش موی شدید مبتلا شوند. در واقع موهای بلند این سگ ها، جلوی رسیدن هوا به پوست را گرفته و باعث بروز درماتیت یا مشکلات پوستی می شود. با قرار دادن برخی مواد خوراکی در تغذیه نژاد پامرانین، می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، بهتر است اسیدهای چرب ضروری از قبیل امگا3 و امگا6 را در وعده های غذایی او بگنجانید. اگر از غذای خشک برای تغذیه نژاد پامرانین استفاده می کنید، می توانید با چک کردن محتویات غذا که روی بسته بندی درج می شود، از وجود اسیدهای چرب ضروری مطمئن شوید. البته از مکمل هایی که حاوی اسیدهای چرب ضروری هستند هم می توانید در کنار غذای پامرانین، به او بدهید.

غذای خشک مناسب برای تغذیه نژاد پامرانین

از آنجا که در تغذیه نژاد پامرانین، باید مقادیر مشخصی پروتئین، سبزیجات و ویتامین های مختلف وجود داشته باشد، بهتر است از یک برند باکیفیت غذای خشک مخصوص سگ استفاده کنید. چون این غذاها معمولا این موارد را به طور متناسب در غذا لحاظ می کنند. غذای خشک را حتما به صورت بسته بندی (نه فله ای) از پت شاپ ها و مراکز معتبر خریداری کنید تا از اصل بودن آن مطمئن باشید.

اگر از غذای خشک برای تغذیه نژاد پامرانین استفاده می کنید، بهتر است در انتخاب برند آن دقت زیادی داشته باشید. در تولید غذاهای خشک ارزان قیمت و بی کیفیت، پروتئین زیادی به کار نمی رود و از کربوهیدرات برای به وجود آوردن احساس سیری استفاده می شود. به همین دلیل، خرید این نوع غذاهای خشک، می تواند سلامت سگ شما را به خطر اندازد.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام خرید غذای خشک برای سگ نژاد پامرانین مد نظر قرار دهید، اندازه دانه های آن است. همانطور که حتما می دانید، سگ نژاد پامرانین، از سگ های مینیاتوری و فانتزی به شمار می رود و فک کوچک و ظریفی دارد. به همین دلیل، بهتر است غذایی را برای این سگ در نظر بگیرید که دانه های کوچک و ریز داشته باشد.

غذای خشک برندهای باکیفیت و معتبری مانند جوسرا، رویال کنین، هپی داگ و.. را با خیال راحت می توانید به پامرانین خود بدهید. چون غذای خشک این برندها، با در نظر گرفتن کلیه احتیاجات غذایی حیوانات تولید می شوند. برای تغذیه نژاد پامرانین، از کنسرو هم می توانید استفاده کنید. این کنسروها، پروتئین زیاد و کربوهیدرات کمی دارند و گزینه مناسبی برای تغذیه نژاد پامرانین به شمار می روند.

دیگر نکات تغذیه نژاد پامرانین

بررسی شرایط نگهداری سگ پامرانین

نکته مهم دیگری که در مورد تغذیه نژاد پامرانین وجود دارد، این است که توله ها باید حتما تا 2 ماهگی از شیر مادر تغذیه کنند. پس تا رسیدن به این سن، تحت هیچ شرایطی توله را از مادر جدا نکنید. چون تغذیه نکردن از شیر مادر در این سن، ممکن است باعث بروز مشکلات جدی در سلامت سگ شود. با این حال، اگر مادر توله زنده نیست یا به هر دلیلی امکان تغذیه او با شیر مادر وجود ندارد، می توانید از شیر خشک مخصوص سگ استفاده کنید.

نکته مهم دیگر در مورد تغذیه نژاد پامرانین، تغییر غذای اوست. پس از رسیدن سگ نژاد پامرانین به سن 10 تا 11 ماهگی، بهتر است شروع به دادن غذای سگ بالغ به او کنید. زیرا در این مرحله، رشد او کامل شده و استفاده از غذای مملو از کالری و چربی سگ های نابالغ، می تواند منجر به اضافه وزن در سگ پامرانین شود.

اینستاگرام ما 

مطالب مرتبط

معرفی نژاد پامرانین

معرفی انواع نژاد پامرانین

بررسی شرایط نگهداری سگ پامرانین

بررسی چالش های سگ پامرانین

بررسی نحوه تربیت سگ پامرانین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *