نحوه تربیت سگ پامرانین

مقدمه

محبوبیت سگ نژاد پامرانین روز به روز در ایران بیشتر می شود. این سگ های عروسکی باهوش و بانمک، به دلیل جثه کوچک و تحرک متوسط خود، حیوانات خانگی ایده آلی برای نگهداری در آپارتمان به شمار می روند. نحوه تربیت سگ پامرانین، یکی از مهم ترین نکاتی است که برای نگهداری از این نژاد سگ باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر از تولگی رفتار مناسبی با این سگ نداشته باشید، زمانی که بالغ شوند با بدخلقی، خودسری و لجبازی یا مشکلات رفتاری آنها مواجه خواهید شد.

سگ نژاد پامرانین به طور کلی از سگ های پرخاشگر به شمار نمی رود. با این حال، این نژاد سگ، حساسیت زیادی روی صاحبان خود دارند و از آنها محافظت می کنند. در ادامه این مقاله، قصد داریم برخی از مهم ترین نکات پیرامون نحوه تربیت سگ پامرانین را مورد بررسی قرار دهیم.

ایمن کردن منزل برای نگهداری سگ پامرانین

به سرپرستی قبول کردن یک توله سگ پامرانین، درست مانند داشتن یک نوزاد در منزل است. پس اگر مایلید یک توله پامرانین را به منزل بیاورید، بهتر است خانه را برای او ایمن کنید. اکثر توله های پامرانین به جویدن علاقه دارند. این ویژگی به خصوص هنگام دندان درآوردن، بیشتر در آنها دیده می شود. پس وسایلی که ممکن است با جویده شدن، خراب شوند را از دسترس او خارج کنید.

برای جلوگیری از جویده شدن وسایل مختلف منزل، می توانید انواع اسباب بازی های جویدنی را برای سگ پامرانین خود تهیه کرده و در اختیار او قرار دهید. کلیه مواد شیمیایی و کیسه های زباله موجود در منزل را در جایی امن و غیر قابل دسترس قرار دهید. برخی گیاهان و گل های آپارتمانی برای سگ نژاد پامرانین سمی هستند. تحقیق کردن در مورد این گیاهان و از دسترس خارج کردن آنها را فراموش نکنید.نحوه تربیت سگ پامرانین

نحوه تربیت سگ پامرانین

مهم ترین نکته در مورد سگ نژاد پامرانین، قاطعیت و شخصیت مستحکم آنها است. همانطور که گفتیم، تربیت سگ پامرانین را باید از زمان تولگی او شروع کنید.

– آموزش خوابیدن: بهتر است جای مشخصی را برای خوابیدن سگ نژاد پامرانین در نظر بگیرید. در هنگام شب، کافی است چراغ ها و تلویزیون را خاموش کنید. این کار به سگ شما می فهماند که زمان خوابیدن است. توله پامرانین، حدود 20 ساعت و پامرانین بالغ، 14 ساعت در طول روز می خوابند.

– بازی و سرگرمی: سگ نژاد پامرانین انرژی زیادی دارد و بسیار به بازی و پیاده روی علاقه مند است. بهتر است شما هم با او بازی کنید. البته در منزل هم می توانید با پامرانین بازی کرده و او را سرگرم کنید. سعی کنید هنگام خرید اسباب بازی برای سگ پامرانین، آنهایی را انتخاب کنید که چند رنگ دارند. با تهیه کردن اسباب بازی های متنوع، پامرانین شما می تواند در مواقعی که در منزل حضور ندارید هم خود را سرگرم کند. برای توله پامرانین باید اسباب بازی های جویدنی و دندانی هم تهیه کنید تا وسایل شما را دندان نگیرد.

– آموزش ترفندهای جدید: سگ نژاد پامرانین علاقه زیادی به ترفندها و بازی های جدید دارد. همیشه ترفند جدیدی هست که بتوانید به او یاد دهید. آموزش دست دادن، ادای مرده را درآوردن و پرتاب کردن توپ که او برود و آن را بیاورد، از جمله ترفندهایی هستند که جذابیت زیادی برای سگ شما دارند. البته بهتر است جلسات آموزشی را تا حداکثر 10 دقیقه ادامه دهید که سگ شما خسته نشود. داشتن خلاقیت در آموزش ترفندهای مختلف، می تواند جسم و ذهن پامرانین را تقویت و رابطه او را با شما محکم کند.

بررسی چالش های سگ پامرانین

مهم ترین نکات در مورد نحوه تربیت سگ پامرانین

سگ نژاد پامرانین بسیار مستقل، باهوش و مشتاق یادگیری است. در هنگام تربیت سگ پامرانین و آموزش دادن به او، باید علاوه بر ملایم بودن، محکم و قاطع هم باشید. علاوه بر این، برای تربیت سگ پامرانین، باید صبور و با حوصله باشید. اگر برای تربیت سگ پامرانین خود وقت نگذارید، ممکن است به سندروم سگ های کوچک مبتلا شود. سگ های مبتلا به این سندروم، خود را رهبر سگ ها تصور کرده و دچار مشکلات رفتاری زیادی می شوند.

اگر سگ پامرانین به خوبی آموزش نبیند، در منزل شما می دود و همه چیز را به هم می ریزد. زمانی که سگ پامرانین شما، کار اشتباهی انجام دهد، باید این مسئله را به او بفهمانید. علاوه بر این، وقتی آموزش های شما به خوبی پیش می رود و طبق دستورات شما عمل می کند، می توانید با دادن تشویقی، او را تشویق کنید.

آموزش دستشویی به پامرانین

یکی از مهم ترین چالش هایی که در بدو ورود سگ پامرانین به منزل شما با آن روبرو می شوید، آموزش جای دستشویی به او است. بعضی سگ ها سریع جای دستشویی را یاد می گیرند، ولی بعضی سگ ها را باید آموزش دهید. در ابتدای ورود سگ پامرانین به منزل شما، باید به طور مداوم مراقب او باشید تا متوجه علائم دستشویی شوید. نشانه هایی از قبیل دور خود چرخیدن، بو کردن، پارس یا ناله کردن و تلاش برای خراشیدن زمین از نشانه های دستشویی هستند.

اگر متوجه شدید پامرانین شما در حال دستشویی کردن در منزل است، سریعا دست های خود را به هم بکوبید، نه بگویید و او را از خانه خارج کنید. احتیاجی به ترساندن سگ نیست. کافی است توجه او را جلب کرده، مخالفت خود را با این کار نشان داده و او را به جایی ببرید که برای دستشویی در نظر گرفته اید. هرگز سگ پامرانین را تنبیه نکنید. چون او متوجه دلیل تنبیه نمی شود. این کار تاثیری در تربیت سگ ندارد و فقط او را از شما می ترساند.

اینستاگرام ما

مطالب مرتبط

معرفی نژاد پامرانین

معرفی انواع نژاد پامرانین

بررسی شرایط نگهداری سگ پامرانین

نکات تغذیه سگ نژاد پامرانین

بررسی چالش های سگ پامرانین

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *